Zenobia - niezapomniane nurkowanie po wraku
Zwiedzamy jaskinie oraz wraki - Cypr

Wrak Zenobia to gwarancja niezapomnianych wrażenia pod wodą na Cyprze! Przeżyj tę przygodę z IPA Divers!

Jednym z najwspanialszych wraków na świecie jest prom Zenobia, znajdujący się w Larnace, zaledwie 1,4 km od wybrzeża i nadmorskiej promenady. Prom zatonął wraz z całym ładunkiem z powodu zepsutego komputera sterującego zbiornikami balastowymi. W momencie zatonięcia na wraku znajdowało się 108 ciężarówek, które teraz leżą na dnie morza, na głębokości 42 metrów. Zatonięcie promu nastąpiło w 1980 roku. Nienaruszony wrak i jego ładunek spoczywają na dnie i prezentują się niesamowicie! Wrak Zenobia to obowiązkowy punkt dla każdego nurka wybierającego się na Cypr!

Jeżeli chodzi o nurkowanie, Zenobia to nie miejsce dla zupełnie początkującego. Nurkować powinny tam tylko osoby z odrobiną doświadczenia, gdyż wrak pod nami znajdzie się przepaść 42m głębokości. Należy zatem bardzo kontrolować zużycie powietrza i pływalność. Do wraku suniemy przy grubej linie opustowej ok 2 min. osiągając pierwsze 20-30m. Jest jasno i przejrzyście. Oprócz samego „olbrzyma”, wokół Zenobii zaobserwujemy często barakudy, żółwie, skrzydlice, a przede wszystkim potężne grupery, dochodzące do 1,5m długości! Wyprawa na Zenobię, to tradycyjnie dwa nurkowania, podczas których eksplorujemy rufową, a następnie dziobową strefę wraku. Często już strudzeni po nurkowaniu otrzymujemy za dodatkową niewielką opłatą mięsny i urozmaicony lunch bez wychodzenia na ląd! Czy wrak zaliczany jest do czołówki 10 najbardziej popularnych wraków nurkowych na świecie? Oczywiście! Zenobia - Cypr to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych destynacji dla fascynatów nurkowania. 

Image
Image

Najlepsze nurkowanie - Wrak Zenobia, Cypr

Jaskinie, wraki - Cypr ma wiele do zaoferowania w podwodnym świecie Morza Śródziemnego. Miejsca te gwarantują nurkom na każdym poziomie zaawansowania niezapomniane przeżycia i fascynującą podwodną przygodę. IPA Divers zorganizuje dla Was wycieczki nurkowe dookoła południowo-wschodniego krańca wyspy, do najlepszych punktów i miejscówek. W naszej ofercie znajdują się też wypady do licznych podwodnych jaskiń oraz wraków. Organizujemy też kursy nurkowe na każdym poziomie zaawansowania, także dla nurkowych pierwszaków. Kiedyś trzeba zacząć! Dlaczego nie teraz?

nowe ipa divers cyprus okragle z ramka

Polskie Centrum Nurkowe
na Cyprze

Contact Us

IPA DIVERS CYPRUS

A Kavo Gkreko 428 / 8 
Protaras, 5296

T +48 605 520 479

T +357 97 60 11 43