fbpx

Wrak Elpida - nowy wrak na Cyprze

Zatopiono nowy wrak na Cyprze, stosunkowo niedaleko od znajdującego się na 42 m wraku Zenobii.

Wrak zatopiony został w dniu 07.12.2019 roku, w godzinach porannych, zaledwie 1,5 km od wybrzeża Oroklini na Cyprze. Znajduje się na 27-28,5 metrach głębokości, w niedalekiej odległości od słynnego wraku Zenobia.

Nurkowanie na Wraku przeznaczone jest dla osób z zaawansowanym stopniem nurkowym lub takich które takie uprawnienia chcą nabyć. Wrak zaczyna się na 15 m głębokości ale jakże kuszące jest zanurzenie się nieco głębiej, w szczególności na wspaniałą widoczność pod wodą która sięga około 30 metrów.

Wrak Elpida traktowany jest jako siostra wraku Zenobii - który koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Cyprze. 
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Najlepsze nurkowanie - Wrak Elpida, Cypr

Elpida- niezapomniane nurkowanie po wraku
Zwiedzamy jaskinie oraz wraki - Cypr

Jaskinie, wraki - Cypr ma wiele do zaoferowania w podwodnym świecie Morza Śródziemnego. Miejsca te gwarantują nurkom na każdym poziomie zaawansowania niezapomniane przeżycia i fascynującą podwodną przygodę. IPA Divers zorganizuje dla Was wycieczki nurkowe dookoła południowo-wschodniego krańca wyspy, do najlepszych punktów i miejscówek. W naszej ofercie znajdują się też wypady do licznych podwodnych jaskiń oraz wraków. Organizujemy też kursy nurkowe na każdym poziomie zaawansowania, także dla nurkowych pierwszaków. Kiedyś trzeba zacząć! Dlaczego nie teraz?

Wakacyjna przygoda może zostać zapamiętana na bardzo długi czas, przy wyborze jednej z propozycji IPA Divers. Ta oferta aktywnego wypoczynku jest skierowana do osób, których głównymi pasjami są nurkowanie oraz historia. Całość będzie dodatkowo wzbogacona urzekającymi widokami wybrzeży Morza Śródziemnego.

Dlaczego Cypr? To właśnie tam znajduje bowiem się wiele unikalnych punktów, skrywających niejedną, historyczną tajemnicę. Zatopione wraki czy też podwodne jaskinie wręcz zachęcają do skorzystania z możliwości ekspedycyjnych. Warto podkreślić, że docelowym miejscem podróży będzie wrak Zenobia, a skala wrażeń podczas takiego nurkowania jest naprawdę niesamowita. Należy jednak zaznaczyć, że osoby zainteresowane wyjazdem powinny mieć minimalne doświadczenie, związane choćby z kontrolowaniem zużycia powietrza w butli. Oprócz wraku będzie można podziwiać piękno podmorskiej natury, w tym między innymi różnorodne gatunki roślin i zwierząt. Wspomnienia z takiej wycieczki są bezcenne.  

nowe logo IPA DIVERS z mapa 600.png

Polskie Centrum Nurkowe
na Cyprze

Contact

IPA DIVERS CYPRUS

A Kavo Gkreko 428 / 8 
Protaras, 5296

T +48 605 520 479

T +357 97601143

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ